4 podstawowe wartości rodzinne czyli co dalej…?

 In Rodzina

Każda kobieta była kiedyś małą dziewczynką. I każda dziewczynka marzyła o pięknym księciu, którego poślubi i z którym zamieszka w bajkowym pałacu. Wspaniały ślub, wspaniała sukienka, złoty powóz, szczęśliwa panna młoda i pan młody – prawie wszystkie bajki właśnie tak się kończą oraz jeszcze takim cytatem:  „I żyli oni długo i szczęśliwie dopóki śmierć ich nie rozdzieliła ”.

Ale co się działo w trakcie tego długiego i szczęśliwego życia razem? Jak książę i księżniczka dogadywali się ze sobą? Czy często się kłócili lub żyli w zgodzie? To zawsze pozostaje „za kulisami” bajek. Niestety, o rodzinie i wartościach rodzinnych bajek się nie tworzy.

Ale jeśli wrócisz z magicznego świata do prawdziwego, stanie się oczywiste, że pasja i romans, które utrzymują związek małżeński, muszą być uzupełnione czymś bardzo ważnym aby on przetrwał. Co sprawia, że ​​niektóre rodziny są zżyte i silne, a inne kończą się rozwodem?

Kluczem są – WARTOŚCI RODZINNE!

W relacjach rodzinnych istnieją cztery podstawowe wartości, które są niezbędne do budowania i rozwoju rodziny.

🌟 PIERWSZA WARTOŚĆ – STOSUNEK DO PIENIĘDZY

Jeśli obaj partnerzy są rozrzutni, nikt nie będzie zwracał uwagi na dodatkowe wydatki. Ale jeśli któryś z partnerów traktuje pieniądze ostrożnie i ekonomicznie, wie, jak we właściwy sposób je zagospodarować, inwestować, gromadzić, a drugi wydaje na prawo i na lewo, nie odmawiając sobie niczego, wtedy konflikty w rodzinie są nieuniknione.

🌟 DRUGA WARTOŚĆ – STOSUNEK DO SEKSU

Jeśli obaj partnerzy są monogamiczni, ten czynnik bardzo jednoczy i rozwija relacje. Ale jeśli jeden z partnerów pozostaje wierny, a drugi pozwala sobie na skok w bok, ten czynnik będzie poważną przeszkodą w tworzeniu harmonijnych stosunków.

🌟 TRZECIA WARTOŚĆ – STOSUNEK DO DZIECI

Większość rodzin planuje mieć dzieci. Ale dziś jest wiele par, które decydują się żyć dla siebie bez dzieci. Jeśli dwoje ludzi łączy takie podejście do życia – to relacje będą w porządku. Jeśli jednak jeden z partnerów chce mieć dzieci, a drugi nie – to jest poważny powód do nieporozumień.

🌟 CZWARTA WARTOŚĆ – STOSUNEK DO ODPOCZYNKU

Jeśli oboje lubią podróżować i wolą aktywny wypoczynek zamiast leżenia na plaży – taka para nie będzie miała problemów z wyborem miejsc na weekendy i wakacje. Ale zdarza się, że mężczyzna i kobieta mają różne pomysły na odpoczynek. Na przykład ON lubi łowić ryby, a ONA nie może żyć bez zakupów. Jeden lubi odpoczywać w  Europe, a drugi w egzotycznych krajach. Wszystko to tworzy podstawy do konfliktów.

RODZINA I WARTOŚCI RODZINNE

Jeśli Ty i Twój partner macie zbieżne wszystkie cztery podstawowe wartości – zawsze będziecie w stanie się dogadać. Kiedy partnerzy mają wspólne trzy podstawowe wartości z czterech – związek można również uznać za udany, chociaż czasami będą zgrzyty i konflikty w parze. Ale jeśli zbieżne są tylko dwie lub jedna wartości, małżeństwo z czasem może pęknąć.

Dowiedzieć się, jak dana osoba traktuje dzieci, seks, czas wolny lub pieniądze na początkowym etapie znajomości jest raczej trudne. Jednak w okresie randkowania na etapie związku romantycznego jest możliwe to wszystko wyjaśnić.

Wartości rodzinne zakładają się w naszym dzieciństwie i prawie niemożliwe jest „przebudowanie” osoby dorosłej poprzez „zaszczepienie” w nim nowych wartości. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać partnera, który pasuje do Twoich wartości, ponieważ tylko w ten sposób można stworzyć harmonijny i silny związek.

Znając cztery podstawowe wartości rodziny, nie tylko znajdziesz szczęście w małżeństwie, ale także sprawisz, że twój partner będzie szczęśliwy!

A jak u Ciebie? Czy masz swoje wartości zbieżne z wartościami Twojej drugiej połowy? Podziel się o tym w komentarzu.

Z miłością,
Natalia Jefimowa

Źródło: @lifeacademyru

0

Start typing and press Enter to search