Jak zrozumieć, czy z tym mężczyzną stworzycie udany związek?

 In Związek

Wielokrotne badania w dziedzinie psychologii rodzinnej potwierdziły fakt, że najsilniejsze związki tworzą się w parach, w których występuje jedność czterech poziomów:

 

1. FIZYCZNA KOMPATYBILNOŚĆ. Wygląd fizyczny mężczyzny musi być przyjemny dla Ciebie. Nie musi być przystojniakiem ale ważne jest, kiedy patrzysz na niego ma być ci przyjemnie.  Oprócz tego wam przyjemnie być ze sobą i w rozmowie i w milczeniu. Jego obecność w Twojej przestrzeni odbierasz jako oznakę „harmonii”.

 

2. SEKSUALNA KOMPATYBILNOŚĆ. Macie do siebie pociąg seksualny, podobne temperamenty, identyczne poglądy na wierność w związku. Ważne jest by pociąg ten przetrwał próbę czasu. Dlatego należy przeanalizować jakość i ilość każdego bliskiego spotkania, aby wiedzieć, czy istnieje między wami prawdziwa chemia. Również jesteś zadowolona z waszego życia erotycznego. Tu podkreślam , że TY masz być zadowolona, a Twój partner sam podejmie swoją własną decyzje na ten temat.

 

3. EMOCJONALNA KOMPATYBILNOŚĆ. W tym przypadku dotyczy to uczucia w relacji. Jeśli dobrze porozumiewacie się ze sobą, a sama jego obecność rozjaśnia Twój dzień, to połączenie jest dobre. Pomimo upływu czasu nadal raduje cię wspólne milczenie i przytulanie, zapach i dotyk.

Tak naprawdę solidne relacje mają swoją podstawę w przyjaźni, która opiera się na zaufaniu. Twój partner powinien być kimś, z kim możesz dzielić się szczęśliwymi chwilami, wyrazić żal i mieć wspólne obawy i zainteresowania. Nie zawsze musisz się z nim zgadzać, ale muszą u was istnieć podobne upodobania co do różnych spraw i gustów.

 

4. CELE I WARTOŚCI. Jak oceniasz swoje życie? Czy masz marzenia i aspiracje? W jaką stronę zmierzają Twoje cele? Jasne jest, że idealny partner powinien iść w tym samym, kierunku co ty.

W tym celu ważne jest posiadanie WSPÓLNYCH CELÓW, potrzeb, zrozumienia na czym polega współegzystowanie i osobisty rozwój. Wasze cele i wartości nie powinni być sprzeczne. Nie znaczy to, że musisz myśleć w ten sam sposób, po prostu musicie zrozumieć się nawzajem.

 

Podsumowując, głównym składnikiem relacji powinna być miłość.

 

Jeśli cały test wypadł pozytywnie, prawdopodobnie jesteś ze swoim idealnym partnerem. Dbajcie o swój świat wspólnie i cieszcie się życiem.

 

Napisz co Ty myślisz na ten temat? Czy wszystkie 4 składniki współgrają w Twoim związku?

 

Z miłością,

Natalia Jefimowa

0

Start typing and press Enter to search