KOPCIUSZEK vs KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU.

 In Porady

⚜️ KOPCIUSZEK vs KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU.

A Ty do kogo jesteś podobna? ⁉️

Pamiętasz historię o Kopciuszku? To taka dobra, wygodna, posłuszna dziewczyna. Cierpliwa i pracowita. Starała się zadowolić wszystkich, znosiła zrzędzenie i karę. I oczywiście, gdyby nie Dobra Wróżka, pozostałaby służącą, aby w ten oto sposób przeżyć swoje życie …

Myślę, że wszyscy rozumieją, że w prawdziwym życiu czekanie i liczenie na Wróżkę to strata czasu.

Lepiej przeorientować się na inną bajkę – o Księżniczce i ziarnku grochu.

Jak tam było? Dziewczynę złapał deszcz, zmokła i poprosiła się na nocleg, ale nie w chacie biedaka, lecz w królewskim zamku! Rano szczerze narzekała na zły sen i twarde łóżko. W rezultacie wszyscy wierzyli w jej królewski rodowód, a książę wziął ją za żonę…

A gdyby dziewczyna miała psychologię ofiary, to zapytana, jak spała na bujnych pierzastych pościeli z małym groszkiem pod nimi, zawstydzona odpowiedziałaby delikatnie, że spała doskonale. Łatwo się domyślić, że zostałaby uznana za fałszywą księżniczkę i nie widziałaby księcia jako jej uszu….

⚜️ JAK ZOSTAĆ KSIĘŻNICZKĄ?

Dlaczego zachowujemy się jak Kopciuszki, a nie jak Księżniczki? Ponieważ nie jesteśmy pewne siebie. Skąd się bierze pewność siebie? Najczęściej jest ona wynikiem harmonijnego wychowania. Niestety, ale nie wszyscy możemy pochwalić się tym. Psychologowie mówią, że wszystkie dzieci do pewnego momentu postrzegają siebie jako cały świat lub część całego świata. Ale potem stopniowo, bez potwierdzenia tego od bliskich osób – mamy, taty, babci, dziadka – tracą wrodzone poczucie ważności. Niestety, rodzice rzadko kochają swoje dzieci bezwarunkową miłością – po prostu za , że są. Często sami nie znali takiej miłości w dzieciństwie, a potem nie zawracali sobie głowy zagłębianiem się w prawa psychologii, aby zmienić swoje zachowanie i stosunek do dzieci. Nie wybieramy rodziców i nie możemy ich przerobić. Dlatego w wieku dorosłym możemy pracować tylko nad sobą.

👆Aby mieć pewność co do swoich umiejętności, proponuję wykonać skuteczną praktykę.

👍 ✨PRAKTYKA „LŚNIENIE” 🌟

Stań pośrodku pokoju, wyobrażając sobie siebie na polanie w lesie. Poczuj, jak piękne słoneczne promienie opływają Cię ze wszystkich stron, pieszcząc i napełniając energią. Poczuj, jak energia słoneczna gromadzi się w środku Twojego ciała, wyobraź sobie ją jako małą kulkę, która staje się co raz większa i jaśniejsza. Poczuj, jak promienieje również z ciebie. Zachowaj to uczucie w sobie i wracaj do tego uczucia za każdym razem, kiedy stracisz go. Od tego momentu będziesz uśmiechała się do innych ludzi i dawała im swoje wewnętrzne światło. Skoncentruj się na tym blasku, a nieśmiałość i izolacja zostaną stopniowo zastąpione otwartością i wyzwoleniem.

👉Jeśli jednak, droga Kobieto, masz trudności z odnalezieniem pewności siebie, brakuje Ci poczucia własnej wartości i dostojeństwa, w takim razie masz możliwość to wszystko naprawić i rozwinąć w sobie w trakcie wysoce transformującego warsztatu „ BOGINI POWIETRZA – stan Królowa”.

 Z miłością,

Natalia Jefimowa ❤️❤️❤️

0

Start typing and press Enter to search