MANIFEST STANU „PANI DOMU”

 In Kobiecość, Rodzina

MANIFEST STANU „PANI DOMU”. 

W magicznej medytacji, którą zaczynamy nasze zajęcia w „Szkole Bogiń”, padają słowa: „Jestem kobietą, która łączy w sobie cztery stany: Kochanka, Pani Domu, Dziewczynka i Królowa”. Lubię takie postrzeganie siebie i każdego ranka patrząc w lustro zaczynam dzień od tych słów.

Stan Pani Domu – BOGINI ZIEMI – to jak starsza siostra dla pozostałych stanów. Podejmujemy decyzje, wyznaczamy zadania i doprowadzamy je do skutku, organizujemy przestrzeń, zarządzamy na robocie, w zespole i w domu, wzmacniamy naszą rodzinę, tworzymy tradycje – a to wszystko dzięki stanu Pani Domu Ale czasami w życiu coś się dzieje i gubimy się, tracimy siebie, dajemy to, czego nie jesteśmy gotowi dać. 

MANIFEST Pani Domu mówi o tym, jak nie stracić siebie, swojej przestrzeni i granic.

Ty – to są twoje działania tu i teraz.

Bez względu na to, na ile szalona, nieodpowiedzialna i wariacka była twoja przeszłość, zawsze przed tobą jest pusta kartka papieru, jak nowa ścieżka. Ty – to nie twoje błędy z przeszłości. Nie jesteś taka, jak traktują cię inni. Jesteś sobą tu i teraz.

Doceniaj to, co masz.

Jesteś tym człowiekiem, jakim jesteś, i to jest to, co masz. Tak, czasami opadają ręce i ci się wydaje, że świat dookoła się wali. W tym momencie ważne jest, aby znaleźć dla siebie pozytywną myśl i jej się trzymać. Jeśli nagle zdecydowałaś, że nic nie osiągnęłaś, że nic nie masz za sobą, a jeśli masz, to mało – ta pozytywna myśl nie pozwoli Ci wpaść w rozpacz.

Problemy – to sposób na wyjście poza strefę komfortu, zahartowanie woli i determinacji. Problemy i rozwiązania są częścią życia i rozwoju osobistego. Poprzez trudności życiowe uczymy się. Zdobywamy doświadczenie, które czyni nas lepszymi. Ważne jest, aby przeanalizować, zadać sobie właściwe pytanie: nie „Dlaczego?”, ale „Po co?”.

Możesz dać sobie spokój. 

Nie musisz udawać, że świetnie sobie radzisz. Nie powinnaś przejmować się tym, co będą myśleć o tobie inni ludzie. Jeśli chcesz płakać, płacz… Łzy oczyszczają.

Życie jest cudowne i wspaniałe.

Spędzaj każdy dzień mądrze, planuj i zapisuj swoje marzenia i pragnienia. W pogoni za rezultatami pozwól sobie zatrzymać się na chwilę i zobaczyć, jak niesamowite jest życie. Każda chwila, w której żyjesz, jest darem!

Błędy w życiu są normalne. 

Każdy przynajmniej raz popełnił błąd. Im szybciej to zaakceptujesz, tym szybciej staniesz się lepszą, a na koniec nauczysz się nie popełniać błędów. Wszystko przychodzi wraz z doświadczeniem. Nie ma sensu gryźć i dręczyć siebie. Ważne jest, aby zrozumieć naukę i iść dalej. W takim czy innym momencie podejmujemy pewne działania, ponieważ w tym momencie życia nie możemy zrobić inaczej.

Jesteś na tyle samowystarczalna, że możesz być szczęśliwą sama ze sobą. 

Błędem jest myślenie, że do szczęścia potrzebujesz kogoś innego lub czegoś poza sobą. Możesz bez końca mówić o przeszłości i popełnionych błędach lub próbować być szczęśliwą tu i teraz. Szczęście to świadomy wybór. Pochodzi z głębi twojej duszy.

Możesz emocjonalnie oderwać się od swoich problemów. 

Jesteś kimś więcej niż wszystkie problemy razem wzięte. Oznacza to, że jesteś od nich silniejszą. Możesz zmienić nastawienie do nich i same sytuacje problemowe. Mamy tendencję do lekkiej przesady w trudnych chwilach w naszym życiu. Bez względu na to, jak ponury jest obraz, gdzieś słońce wciąż będzie świecić. Czasami możesz zapomnieć, jak się czujesz, zamiast tego pamiętaj, na co zasługujesz i idź dalej.

Wyciągnij wnioski z sytuacji życiowych. 

Wszystko, co nam się przydarza, nie jest przypadkiem. Spotykane przez nas osoby, sytuacje, które nam się przytrafiają – to wszystko są lekcje. Zadaj sobie pytanie: „Czego mogę się nauczyć w tej sytuacji?” Wyciągnij wnioski i przejdź dalej. Dobrze wyciągnięte wnioski nauczą na przykład, jak ufać, jak słuchać siebie, jak wyrażać miłość, jak odpuszczać i przebaczać. Jeśli nie dostałeś nowej pracy, jeżeli coś się nie ułożyło, to znaczy że w przyszłości czeka na ciebie coś lepszego.

Naucz się mówić «nie» i nie bój się stracić ludzi. 

Zdarza się, że boimy się powiedzieć «nie» robiąc coś dla innych, a tym samym naruszając naszą osobistą przestrzeń. Nie przynosi to nic, poza rozczarowaniem. Wszechświat uwielbia testować nasze granice. Jak tylko boisz się powiedzieć „nie” innym – tak naprawdę  mówisz „nie” sobie…

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. 

Negatywność rodzi negatywność. Negatywni ludzie i interakcje z nimi niszczą poczucie pewności siebie i samooceny. Komunikowanie się z pozytywnymi ludźmi jest przyjemne, inspirujące i ujawnia Twoje najlepsze cechy. 

Nie ma idealnego związku między mężczyzną a kobietą. 

Myślę, że się z tym zgadzasz.

Kochaj siebie 

Kiedy nie kochasz siebie, tracisz siebie. Zwykle dzieje się tak, gdy kochasz kogoś bardziej, zapominając o sobie. Z powodu szeregu zmartwień nie pozwalasz sobie na elementarne rzeczy. Rodzina, praca, dom, życie – lista jest imponująca, ale zawsze można znaleźć czas na samotność, napicie się pysznej kawy z ciasteczkiem, zrobienie przyjemnego zabiegu SPA. Jak mówią, szczęśliwa matka to szczęśliwa rodzina.

Bierz odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się z Tobą w życiu. 

Nie pozwól innym podejmować decyzji za Ciebie. To dziecinna postawa. Ale ty nie jesteś dzieckiem, prawda? 

Dziękuj losowi. 

Henry David Thoreau powiedział kiedyś: „Bogactwo to zdolność do pełnego przyjęcia życia”. Całkiem z jego radościami i trudnościami.

Śmiech jest najlepszym lekarstwem na stres. 

Śmiej się częściej z siebie. Szukaj czegoś śmiesznego w każdej sytuacji. Optymizm przyciąga szczęście. Jeśli będziesz pozytywna, nie będziesz musiała szukać dobrych rzeczy i dobrych ludzi. Znajdą Cię sami. 

Zmartwienie to strata energii. 

Zmartwienie nie wyciągnie Cię z kłopotów jutro, natomiast wyciągnie twoją energię dzisiaj.

Nie jesteś banknotem, który każdy może polubić. 

Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię nie lubi. Nie zwracaj na niego uwagi i rób to, co podpowiada ci serce. Nie ma znaczenia, co mówią o tobie inni. Ważne jest, co o sobie myślisz. Uwierz w siebie! 

Życie nigdy nie będzie proste i łatwe. Jeśli tego oczekujesz, rozczarujesz się. Nic wartościowego nie przychodzi za darmo, a darmowe rzeczy są warte tego, za co zapłaciliśmy. Dlatego każdego ranka bądź gotowа do tego aby biec dalej i szybciej niż wczoraj, ale we właściwym kierunku. Nie jest to łatwe, ale w końcu – warto!

Z miłością,

Natalia Jefimowa.

0

Start typing and press Enter to search