NIE MA BRZYDKICH KOBIET – SĄ NIELUBIANE CÓRKI!

 In Kobiecość

👆❌ NIE MA BRZYDKICH KOBIET – SĄ NIELUBIANE CÓRKI!

Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego niektóre kobiety idą przez życie z dumnie podniesioną głową, ani przez minutę nie wątpiąc w swoją atrakcyjność, podczas gdy inne, niezależnie od tego jak bardzo są piękne, wciąż nie są zadowolone ze swojego wyglądu?

🔴 Często słyszymy zdanie: „Zaakceptuj siebie! Zaakceptuj swoją wyjątkowość! ”. Niektóre kobiety nie mają z tym problemu – kochają siebie takimi jakie są, inne natomiast słysząc ten zwrot denerwują się, mówiąc, że gdyby wiedziały, JAK się zaakceptować, dawno by to zrobiły.

‼️ Wszystko zaczyna się od naszego dzieciństwa – to tam pojawiają się najważniejsze dla naszego poczucia piękna frazy: „Bohater się urodził!”, mówią do chłopca, gdy zaś urodzi się dziewczynka -„Urodziło się piękno!”

I co dalej dzieje się z tym pięknem? Potem „piękno” spotyka się z pierwszym i najważniejszym autorytetem – tatą. I to tata, jego zachwycony wyraz twarzy, daje dziewczynce potwierdzenie z którym zostanie już do końca życia, że jest piękna!

👆🏻 Jeśli tata podziwiał dziewczynkę, nazywał ją pięknością, księżniczką, uśmiechał się, to po okresie dojrzewania taka kobieta ożywia w sobie wbudowane wewnętrzne przekonanie, że jest piękna. Jeśli się wyszykowała, uczesała – wie, że jest niesamowicie piękna. Jeśli jest po prostu ubrana, bez makijażu – nadal wie, że jest piękna. Co więcej: wszyscy wokół wiedzą, że jest piękna, ponieważ działa na nich jej wewnętrzne przekonanie.

👨‍👩‍👧 „Córeczki tatusia”, te kobiety można od razu zobaczyć: są spokojne, pewne siebie, swojej urody, zrelaksowane, delikatne, wiedzą, że nie muszą nikomu niczego udowadniać. W głowach tych kobiet nie powstają pytania „ Czy podobam się temu mężczyźnie?”, „Oczywiście, że się podobam, jestem piękna!” A mężczyźni wokół potwierdzają tylko jej przekonania.

⁉️ Ale co dzieje się z drugą częścią kobiet? Z tymi, które z tego czy innego powodu nie znalazły podziwu w oczach swojego ojca?

Zazwyczaj nie uważają się one za wystarczająco atrakcyjne, niezależnie ile dowodów tej atrakcyjności dostałyby od świata.

Często są zawstydzone, gdy mężczyźni je komplementują. To tak, jakby uciekały przed uznaniem swojego piękna.

⛔️ „Nie rodzimy się piękne”- to one wymyśliły to zdanie. Wstydząc się piękna, zaczynają je kontrastować z innymi cnotami życia np.: „Inteligentna lub piękna”.

Często żyją według męskich celów, osiągają świetne wyniki, ale jeśli przyjrzysz się im uważnie, zobaczysz w nich marzenie z dzieciństwa: „Zdobędę medal, zawołają mnie na scenę, tata na mnie spojrzy, będę mądra, a potem… zobaczy, jak pięknie wyglądam z tą nagrodą! ”

🤔 Jest jeszcze druga kategoria dziewcząt, które nie spotkały się z podziwem ojca. Są to kobiety, które stają się natomiast bardzo piękne. Inwestują dużo pieniędzy w swój wygląd, dokładają wielkich starań, aby wyglądać świetnie. Często widzimy takie kobiety w szeregach modelek – mają karty stałego klienta u najlepszych w mieście chirurgów plastycznych, kosmetyczek, dietetyków. Kieruje nimi pragnienie doprowadzenia się do doskonałości.

Rzeczywiście, wielu uważa je za doskonałość, ale … niestety, one same tak nie uważają. W ich głowach pojawia się zdanie „jestem piękna”, ale wewnętrznie nie mają poczucia wystarczającej atrakcyjności.

Starają się uwodzić coraz to innych mężczyzn, jakby szukały potwierdzenia z zewnątrz, że są piękne. Najczęściej ich poczucie własnego piękna jest ulotne, jak piasek przepływający przez palce. Raz za razem potrzebny jest nowy mężczyzna, aby zobaczyć w jego oczach odbicie własnej atrakcyjności. W dzieciństwie te dziewczynki mówiły: „Tato, tato, powiedz mi, czy jestem piękna?” Ale niestety one raz za razem odrzucają komplementy i wyznania mężczyzn, jakby nie widziały w nich autorytetów.

Cudownie, jeśli w dzieciństwie miałyśmy to szczęście, by znaleźć podziw w oczach taty. A jeśli tak nie się nie stało?
Nigdy nie jest za późno!!!‼️

Miłość ojca jest wielkim cudem! 👨‍👧Wszechświat zawsze ma możliwość przekazania Ci tego cudu. Rzadko używamy pracy psychoterapeutycznej w takich sprawach, jak piękno. Niemniej jednak proste, skuteczne i bezpieczne praktyki pozwolą Ci napełnić się podziwem ojca, zyskać zaufanie do swojego piękna, zbudować w sobie stan Dziewczynki, bo urodziłaś się PIĘKNA!

👆🏻🌺 Możesz uwierzyć i rozwinąć w sobie pewność swojego piękna , swojej wyjątkowość, uzdrowić relacje z ojcem, które być może nigdy nie były idealne oraz rozwinąć w sobie piękny stan kobiety Dziewczynka podczas głęboko transformującego warsztatu :
💚„BOGINI WODY –stan Dziewczynka”, który odbędzie się 20 – 21 maja w Warszawie (jest możliwość zapisać sie na listę rezerwową)

Z miłością,
Natalia Jefimowa.

0

Start typing and press Enter to search