HISTORIA O TYM, JAK PEWNOŚĆ SIEBIE POMOGŁA!

 In Porady

HISTORIA O TYM, JAK PEWNOŚĆ SIEBIE POMOGŁA zająć pierwsze miejsce na mistrzostwach Moskwy:

Kilka miesięcy temu na sesje indywidualną przyszła do mnie ładna dziewczyna. Przygotowywała się do konkursu „Fitness Model”.  Mistrzostwa Moskwy – bardzo poważna rywalizacja. Przygotowanie do tego było niesamowicie dokładne.

Nasza bohaterka była debiutantką, podczas gdy reszta uczestników już brała w niej udział.

Dziewczyna wytrwale i pilnie przygotowywała swoje piękne ciało, ale im bliżej była godzina X, tym bardziej traciła pewność siebie. Kiedyś przyszła do mnie ze słowami: „Rozumiem, że nie zajmę pierwszego miejsca, nie jestem zawodowym sportowcem i generalnie to pierwszy raz, kiedy startuję w takich zawodach… A moje konkurentki są super atletyczne i profesjonalne. Ponadto jury ma już wyraźnych faworytów! ”

Zrozumiałyśmy, że ciała będą piękne u wszystkich uczestniczek. Dlatego zaczęłyśmy pracować nad charyzmą. Wyciągałyśmy na światło dzienne i kultywowałyśmy najlepsze cechy i wyjątkowe cechy mojej podopiecznej. Pracowałyśmy nad tym, jak rozkochać w siebie jury, jak wyróżnić się nawet w surowych zawodach sportowych oszałamiającym wyglądem, uśmiechem, chodem i płynną kobiecością.

I co myślisz???? Tak, ona wygrała! i została mistrzem! Coś takiego nie wydarzyło się w historii tego konkursu – absolutne zwycięstwo debiutantki! Charyzma zrobiła swoje 😉

JAK TO OSIĄGNĄĆ? Podaję Ci skuteczne rozwiązania.

KLUCZE DO PEWNOŚCI SIEBIE:

  1. PIERWSZY KLUCZ do pewności siebie to: PRZESTAŃ SIĘ TŁUMACZYĆ . 


Nawyk ciągłego TŁUMACZENIA SIĘ  i wyjaśniania swoich działań występuje tam, gdzie jest to całkowicie niewłaściwe. Taka postawa niszczy osobowość i nie pozwala na swobodne życie.

Nie mówię teraz o znajdowaniu tych, którzy są winni własnych błędów i niepowodzeń. Wręcz przeciwnie, o nierozsądnym zwyczaju tłumaczenia każdego swojego działania. Czy zgadzasz się z tym, że zawsze znajdzie się powód do tłumaczenia się: dlaczego jesteś tak ubrana, dlaczego tak powiedziałaś, dlaczego jesteś sama, dlaczego to zrobiłaś, co miałaś na myśli …

Dlaczego tak się tłumaczymy? Ponieważ w środku jesteśmy niespokojne. Niepokój generuje myślenie w stylu „co się stanie, jeśli…”.  W stanie niepewności, zazwyczaj te refleksje wydają się być pesymistyczne. Energia jest natychmiast kierowana na przewijanie negatywnych scenariuszy i martwienie się wydarzeniami, które jeszcze się nie wydarzyły.

Ale w tym przypadku sam fakt zużycia energii nie jest tak straszny, jak to, do czego służy.  Zmartwienie, niepokój i strach – to potężne generatory najgorszych oczekiwań, które się spełniają.

  1. DRUGI KLUCZ do pewności siebie to: PRZESTAŃ SIĘ OBWINIAĆ.

Kolejnym źródłem niepewności jest poczucie winy, które kwitnie bukietem niższości i poczuciem niepełnowartościowości, brakiem godności. Jak tu może być pewność siebie?! „Poczucie winy i wszystko, co z nim związane, prowadzi do zwężenia kanałów energetycznych.  Energia intencji przy tym wystarcza jedynie, by działać leniwie, niepewnie i nieudolnie”- V. Zeland.

Co zrobić, jeśli zauważysz nawyk tłumaczenia się z jakiegokolwiek powodu?

Przede wszystkim jest to sygnał, że żyjesz z poczuciem winy, które zwykle trwa od dzieciństwa.

Na początek miej świadomość, kiedy chcesz się winić lub usprawiedliwić. Dosłownie, zamknij sobie usta. Poczuj wszystko, co ci się w tym momencie przydarza, ale rób odwrotnie.

  1. TRZECI KLUCZ do pewności siebie to: BĄDŹ CHARYZMATYCZNA. 

Co to jest „charyzma”?  Jak rozumiesz pojęcie „charyzmatyczna osobowość”?

Na początek uświadom sobie, że jeśli nie masz pewności siebie i szacunku do siebie, nie masz poczucia własnej wartości, wtedy wszystkie zewnętrzne „dekoracje” i maski odlecą i pękną.

Mam dwie wiadomości, dobrą i złą. Ta dobra brzmi następująco: każdy ma charyzmę. Źle – nie wszyscy ją znajdują i ujawniają.

Dla charyzmatycznej osobowości ważna jest umiejętność wyróżnienia się z tłumu, pokazania własnej wyjątkowości. Jeśli wydaje ci się, że nie masz własnych myśli i wypracowanych opinii na temat życia i światopoglądu, to się mylisz. To tylko strach przed byciem sobą, przed pokazywaniem siebie. Jest wynikiem dążenia do zadowolenia wszystkich i bycia wygodną dla każdego.

Kiedy już zdecydujesz się kochać i szanować siebie, zaczniesz odważnie wyrażać swoją opinię. Przestaniesz szukać aprobaty otaczających Cię osób, to znacznie ułatwi ci życie, a ponadto zwiększy zainteresowanie innych.

Droga do pewności siebie wiedzie przez szacunek dla wszystkich swoich przejawów i prawo do bycia sobą. 

Jak powiedział Mark Twain: „BĄDŹ SOBĄ. WSZYSTKIE INNE ROLE ZOSTAŁY JUŻ ZAJĘTE”.

Autor: Larisa Renar.

Jeśli masz trudności z odnalezieniem pewności siebie, brakuje Ci poczucia własnej wartości i dostojeństwa, w takim razie masz możliwość to wszystko naprawić i rozwinąć w sobie w trakcie wysoce transformującego warsztatu „BOGINI POWIETRZA – stan Królowa”, który odbędzie się 26-27 czerwca 2021 r. w Warszawie..

Więcej o warsztacie oraz warunkach rezerwacji miejsca znajdziesz tu: https://nataliajefimowa.pl/produkt/warsztat-rozwojowy-26-27-06-2021/ 

Warsztat poprowadzi – NATALIA JEFIMOWA – Założycielka i prowadząca Akademii Kobiecości, autorka warsztatów rozwojowych dla Kobiet, które zrobiły się bardzo popularne na terenie Polski i Norwegii, certyfikowana trenerka rozwoju osobistego, coach oraz eksperta ds. kobiecości.
Reprezentuje szkołę rosyjską, certyfikacje trenerską odbywa w Moskwie.
W chwili obecnej jest jedyną trenerką przekazującą tą wiedzę w języku polskim.
___________________________
Podczas warsztatu poznasz tajniki wiedzy o kobiecej magicznej mocy, które Natalia poznała od najlepszych nauczycielek kobiecości w Rosji.
Warsztat jest bazowany na najlepszych osiągnięciach psychologii współczesnej w połączeniu ze starożytną wiedzą Wedyjską, filozofiami Dalekiego Wschodu oraz praktykami energetycznymi.

0

Start typing and press Enter to search