Przypowieść o DWÓCH DRZEWACH

 In Porady

 

Dawno temu w lesie rosły dwa drzewa. Jedno z nich zawsze pochłaniało niewielką ilość deszczówki, która padała na jego liście i dostawała się do korzeni, mówiąc:

– Jeśli wezmę więcej to ile zostanie innym?

Drugie z drzew było bardziej zachłanne i spijało tyle wody ile dawała mu natura. Kiedy świeciło słońce oba drzewa jednakowo cieszyły się z ciepła i jego promieni.

Mijały lata. Gałęzie i liście pierwszego z drzew były krótsze niż innych, tak że nie docierały do niego promienie słoneczne ani krople deszczu.

– Całe życie oddawałem coś innym, a teraz w zamian nie mam nic – cicho powtarzało raz za razem drzewo.

Sąsiednie drzewo miało rozłożyste gałęzie pełne olbrzymich owoców. – Dziękuję ci panie Boże za to, że dałeś mi w życiu wszystko. Teraz po latach chcę Ci oddać sto razy więcej i postępować tak jak Ty. Moje gałęzie będą schronieniem dla podróżników przed prażącym słońcem czy przed deszczem. Moje owoce będą radować wiele pokoleń ludzi swoim smakiem. Dziękuję, że dałeś mi taką możliwość –powiedziało drugie drzewo.

Tak jest i z nami kochani, aż nie napełnimy siebie miłością, akceptacją, zdrowiem i odpoczynkiem – nie damy rady pomagać innym…

 

Warsztat „Jestem Diamentem – czyli sztuka miłości i akceptacji siebie” pomoże Ci nauczyć się miłości do siebie, dostaniesz konkretne narzędzia aby Twoje drzewo życia pięknie rozkwitło.

Warsztat “BOGINI WODY – stan Dziewczynka” – pomoże Ci otworzyć serce na miłość poprze uzdrowienie relacji z ojcem. i całym męskim rodem, nauczysz sie dojrzałej miłości.

0

Start typing and press Enter to search