TWÓJ MĘŻCZYZNA JEST TWOIM ZWIERCIADŁEM

 In Zdrowie

👆🏻 ‼️ TWÓJ MĘŻCZYZNA JEST TWOIM ZWIERCIADŁEM

Jeśli zrozumiesz cel ludzkiego życia to łatwiej ci będzie nauczyć się czuć do niego (mężczyzny) miłość, bo istnieje już zrozumienie, że człowiek w moim życiu jest nauczycielem i jestem mu za to wdzięczna.

Ten mężczyzna nie wszedł w twoje życie ot, tak sobie! Przecież całe nasze życie to wielka szkoła, a przedmiot studiów jest jeden – miłość.

🔹Poprzez mężczyzn przychodzą do nas najważniejsze i najtrudniejsze lekcje, a specjalnością jest wyłącznie Miłość i akceptacja samej siebie.

Możemy dać miłość innej osobie tylko wtedy, gdy ją posiadamy.

Nie możemy dać komuś innemu tego, czego nie mamy.

⚠️Twój mężczyzna jest zawsze Twoim lustrem, pamiętaj o tym!

Odzwierciedla tylko to, co jest w tobie. Niedawno usłyszałam od pewnej kobiety: “jestem gotowa starać się tylko dla wartościowego mężczyzny …”

Czy ty słyszysz siebie? Co to znaczy “wartościowy mężczyzna”? Każdy mężczyzna, który był przyciągany przez ciebie i będzie przyciągany w przyszłości jest mężczyzną godnym właśnie ciebie. Pojęcie “wartościowy” jest bardzo względne, ponieważ każdy dostaje to, na co zasługuje.

Jesteś godna dokładnie tego, co przyciągasz.

Jeśli przyciągasz tylko słabych pantoflarzy lub maminsynków, to nie jest to złe ani dobre, to tylko fakt. Fakt, który pokazuje, co jesteś gotowa przyjąć w swoim życiu – dzisiaj i teraz.

⚠️Mężczyzna, który przychodzi do Twojego życia, odzwierciedla na zewnątrz wszystkie twoje wewnętrzne problemy. I możesz użyć tej wiedzy, aby spojrzeć na siebie nowymi oczami, oczami kogoś z boku.

Spójrzmy na najczęstsze sytuacje:

👉🏻Jeśli twoje życie wszedł zazdrośnik,

to powinnaś nauczyć się przekierować swoją energię seksualną w twórczość, bo mężczyzna – zazdrośnik nie pojawi się nigdy w życiu dziewczyny, która ma przepracowaną kwestię swojej seksualności.

👉🏻Jaką lekcję przynosi ze sobą mężczyzna, który rwie się do rękoczynów?

Jeśli tyran wkroczył w Twoje życie to nadszedł czas, abyś nauczyła się słuchać siebie, ponieważ kobiety żyjące z tyranami to kobiety, które zupełnie nie mają pojęcia, czym są granice, a to zmieniło je w ofiary. One czują się nieszczęśliwe, samotne i opuszczone przez wszystkich. „Mój mąż to tyran, pogoda jest zła, a inni mają radość w życiu, a mi takie coś przypadło, widać mój los jest taki, cierpię i będę cierpieć.” Stosownie do tego mężczyzna albo “stawia kobietę na ziemi” przez swoje zachowanie albo uczy tę kobietę szacunku do siebie, przywraca jej strukturę osobowości; podkreślając jej program “ofiary”, uczy ją obrony swoich granic i umiejętności stanięcia w obronie siebie. Inny mężczyzna po prostu nie zdoła nauczyć takiej dziewczyny, aby zaczęła słuchać siebie. Ofiara musi odczuwać silny ból, aby w końcu zmienić coś w swoim życiu.

👉🏻Jeśli trafił się mężczyzna alkoholik:

uzależniony, to też nie przypadek, że trafił w Twoje życie. Ty go wybrałaś z jakiegoś powodu – dla przyjęcia jakiejś ważnej lekcji. Czego taki mężczyzna uczy? Wyobraźmy sobie jak zachowuje się kobieta w takim związku: ona go nieustannie „piłuje” (marudzi), a tym samym u korzeni zabija całą jego męskość albo też znajduje się w stanie „bidulki”, która bardziej niż inni nie ma szczęścia w życiu, a wszyscy wokół są jej coś winni. Bo mąż pije i ona ma mało pieniędzy, a dzieci są niechlujne. Wszędzie tylko smutek i rozpacz.

Zgodnie z tym, taki mężczyzna uczy ją:

-w pierwszej ewentualności: kobiecości, „daje jej sygnał”, że zabiła swoją żeńską naturę lub jakąś ważną część siebie, a on zabija się za pomocą alkoholu / narkotyków i ucieka od rzeczywistości;

– w drugiej ewentualności: uczy ją miłości do siebie, szacunku do samej siebie przede wszystkim, dorastania, umiejętności wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i za wydarzenia, które się w niej toczą.

👉🏻Jeśli w swoim życiu pojawia się maminsynek

o słabej woli, bez “kręgosłupa”, to oczywiście należysz do kategorii kobiet, które nie są w stanie oddać lejców w ręce “silnej płci”. Sama decydujesz o wszystkim, wszystko wiesz najlepiej, ty wszystkich starasz się zmieniać. Nie zauważasz, ale najczęściej Twoje awantury wyrastają na gruncie tego, że chcesz zmienić inną osobę, ale nigdy nie jej słuchasz. Oczywiście, teraz też temu zaprzeczysz.

👉🏻Jeśli w swoim życiu pojawia się osoba:

która karmi cię obietnicami, a on sam wiecznie imprezuje z przyjaciółmi w najbardziej rozrywkowych miejscach miasta\planety – mężczyzna, który snuje kolorowe opowieści, a ty jesteś zakochana w jego manierach, w jego stylu życia i upajasz się goryczą: “ach!, kiedy ty się wreszcie uspokoisz i będziemy razem spokojnie żyć….” Odpowiedź brzmi: nigdy.

Taka osoba weszła w twoje życie, aby ci powiedzieć: “Zacznij doceniać siebie!

Dlaczego jesteś zadowolona z tego, że gramy zgodnie z moimi zasadami i jesteś gotowa do ciągłego dostosowywania się? Przepadłem na dwa miesiące i nadal akceptujesz mnie, ponieważ karmię cię pięknymi słowami? Nie jesteś tu doceniana. Jeśli nawet teraz dopasowujesz się do mnie to nawet wtedy, gdy w Twoje życie wejdzie przyzwoity człowiek, który pokocha Cię z całego serca, to po jakimś czasie przestanie cię pielęgnować i doceniać, bo to w Twojej głowie siedzą określone przyzwyczajenia dostosowywania się”.

..………………..

Istnieje o wiele więcej takich scenariuszy relacji, ale wróćmy do początku artykułu.

▫️Co to znaczy “postaram się tylko dla wartościowego mężczyzny”?

Nie powinnaś starać się dla kogoś lub z czyjegoś powodu, ponieważ twój własny rozwój jest zagrożony. W każdych relacjach, w każdym związku starasz się wyłącznie dla siebie. Jeśli w Twoim życiu jest mężczyzna to zadaj sobie uczciwie pytanie: “czy zasługuję na innego? A za jakie moje przymioty mogę teraz otrzymać księcia na białym koniu?

Rozumiesz przecież, że książę też nie wytrzyma z dziewczyną, która ma mnóstwo kompleksów, “karaluchów w głowie” i różnych manii. Wszystko to należy przepracować – ludzie nie uczą się prowadzenia samochodu za kierownicą Ferrari.

Istnieje coś takiego jak „cień danej osobowości” –

to te cechy, z których my sami nie zdajemy sobie sprawy, nie widzimy ich, nie akceptujemy. One w nas są, ale dla naszego umysłu są okryte cieniem.

💠Zatem istnieją lustra bezpośrednie i wsteczne:

🔹Lustro bezpośrednie:

cecha, która drażni cię w kimś – jest w tobie, tylko ty jej nie widzisz, nie chcesz jej zauważyć.

👉🏻Na przykład: mąż jest leniwy, leży na kanapie i nic nie robi.

Ciebie to prostu doprowadza do temperatury wrzenia, a więc to samo lenistwo jest również w tobie. Też jesteś leniwa i tak naprawdę chcesz położyć się na kanapie i gapić się w sufit, ale po prostu nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić, bo jako dziecko uczyli cię być silną, a nie leżeć ot, tak po prostu; albo też nigdy tak nie czyniłaś, żyjesz w strasznym stresie i niekończącym się wyścigu: praca, dom, dzieci, szkoła, sprzątanie i tak dalej. O czym to mówi? To nie znaczy, że należy położyć się wraz z mężem i zarzucić wszystkie działania. Po prostu zaakceptuj: „Tak, gdzieś w głębi duszy jestem bardzo leniwa – nawet bardziej leniwa niż mąż” i niech przynajmniej czasami ta cecha ma szansę się pojawić: zorganizuj sobie wakacje, tam tylko leż, idź na masaż, świadomie bądź leniwa i zrelaksuj się.

🔹Lustro wsteczne:

znajdujesz cechę, która irytuje cię w mężczyźnie i sprawdzasz czy jest w tobie jej przeciwieństwo? Na przykład:

👉🏻mężczyzna jest słabeuszem, a więc ty jesteś silna (dominująca), zbyt dużo wzięłaś na siebie i musisz nauczyć się bycia słabą.

👉🏻mężczyzna jest nieodpowiedzialny, co oznacza, że jesteś nadopiekuńcza,nadodpowiedzialna, kontrolujesz wszystko i nie możesz się odprężyć, zaufać;

👉🏻mężczyzna jest kłamcą – jesteś zafiksowana na punkcie prawdy i ciągle potrzebujesz (żądasz/oczekujesz) dowodu i potwierdzenia, brak w Tobie wiary;

👉🏻mężczyzna jest chciwy – jesteś zbyt skąpa – przede wszystkim dla siebie samej, skąpa w miłości, emocjach, odnośnie czasu … zasady są jasne?

Kiedy uświadomisz sobie to wszystko w sobie, to po pierwsze przyjmiesz te cechy w sobie, a przynajmniej zaczniesz je akceptować, a po drugie, staniesz się ponad to, wiedząc, że jesteś kimś więcej.

Kiedy rozpoznajemy te cechy w nas samych, wtedy i mężczyźni się zmieniają lub ich zachowanie przestaje nas ranić.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko na świecie jest zbudowane na zasadzie lustra.

Całe nasze otoczenie jest naszym odzwierciedleniem.

Z pomocą innych ludzi możesz łatwo zobaczyć, co jest w tobie.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego otoczenia, z pracy – to najpierw nie jesteś zadowolony z siebie.

Nasz stosunek do siebie pokrywa się z naszym podejściem do ludzi wokół nas. A ludzie z kolei odzwierciedlają nasze wyobrażenie o sobie.

To co jest we mnie – to jest i poza mną.

Nasz wewnętrzny świat przyciąga wewnętrzne światy innych ludzi.

Dlatego, jeśli wszyscy wokół ciebie są chorzy, wszyscy cierpią smutek, depresję, to tak samo dzieje się w tobie. A jeśli jesteś otoczona przez jasnych, miłych, kochających ludzi, to ty sama taka jesteś, to wszystko jest bardzo proste!

Pracuj nad sobą, a świat i ludzie się zmienią.

Wszystko to powyżej nie jest napisane po to, aby poczuć się winną z powodu klęski, ale poczuć, że kobieta może wszystko zmienić sama. I nawet zdrady – one nie są patologią, a “żigolaki” to nie jest temat tabu. To jest coś, co pomoże kobiecie przemyśleć siebie i coś, z czym koniec końców da się uporać, jeśli kobieta tego zechce.

Już zrozumiałaś, że sednem wszystkich lekcji, które przynoszą nam mężczyźni jest powrót do naszej żeńskiej natury.

Ponieważ u większości kobiet istnieją tak wielkie zakłócenia. W rzeczywistości są to szkodliwe programy wirusowe, przenoszone przez kobiety, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

I albo podążamy w kierunku męskich energii i każdy mężczyzna u boku takiej „Żelaznej Damy” leży na kanapie, wiesza się na szyi (na plecach), leniuchuje, upija się lub zaczyna balować. Albo znajdujemy się w pozycji ofiary i wzdychamy na temat naszego ciężkiego losu, a mężczyzna działa jak domowy tyran lub popełnia nikczemne czyny.

W rzeczywistości, za jego pośrednictwem wszechświat próbuje z tobą rozmawiać, coś Ci uświadomić.

Poprzez te wszystkie (i inne) typy mężczyzn wszechświat mówi Ci: “Stań się kobietą!

Naucz się kochać siebie, zacznij doceniać życie, bo nie przyszłaś tu cierpieć! Jesteś kobietą! Gdzie jest ta płynność wody i akceptacja mężczyzny? Gdzie jest płomień namiętności? Gdzie jest ciepło z paleniska? Gdzie jest cześć i szacunek dla mężczyzny? Gdzie jest mądrość? Gdzie jest piękno, czułość, lekkość, radość? Gdzie jest Wiara? Proszę – oto on, trzymaj swojego mężczyznę do “rozgrywki”, to jest twój “trener do ujawniania kobiecości”, naucz się, proszę.

Ale my tego nie słyszymy, zrywamy relację, spotykamy nowego mężczyznę, a potem znowu to samo i jest coraz gorzej i tak w błędnym kole. Zawsze będę twierdzić i obstawać przy tym, że zmiany powinny się zacząć od kobiety.

Wszystko zaczyna się od niej, od niej bierze początek, ponieważ to ona jest przestrzenią.

💡Zanim przeniesiesz odpowiedzialność na mężczyznę spójrz na siebie samą, on jest wyłącznie tylko twoim odbiciem (odzwierciedleniem).

-Internet jest pełen popularnych stron o tym, jak manipulować mężczyzną i zdobywać od niego prezenty – ja nie mówię o tym. Mówię o szacunku i miłości do siebie, o wierze i akceptacji mężczyzny, o radości i świetle życia!

Tak, to boli, bolesna jest zmiana siebie, a jeszcze trudniej zdać sobie sprawę, że „ja” poprzez swoje instalacje programowe, poprzez program wirusowy tylko niszczę swoje życie … Ale, jakkolwiek by to dziwnie nie brzmiało, ból jest tym, czego potrzebujemy.

Zrozumiałam to, gdy zaczęłam się rozwijać i wzrastać. A ból w relacjach jest nieodłącznym towarzyszem dwóch dorosłych partnerów budujących te relacje i tworzących rodzinę.

Znam wielu mężczyzn i wiele kobiet, które nie mogą znieść bólu i gdy tylko relacja zaczyna się komplikować, to nie wytrzymują i decydują się zakończyć związek, po czym wkrótce „wskakują” w nowy związek, myśląc, że wszystko będzie inaczej i nie będzie problemów i zmartwień!

Wszystko, co złe już było! Początkowo wszystko idzie dobrze i słodko (etap miłości), a następnie nieodmiennie przychodzi etap kłótni, docierania się, krytyka, oskarżenia i znowu powraca ten sam wielki ból, z powodu którego zerwano poprzedni związek. Czy jest jakiś sens biegania w kółko?

Zawsze zadawaj sobie pytanie: czego ta sytuacja mnie nauczyła? Dlaczego to się wydarzyło? Co muszę z niej wynieść dla siebie? Wtedy nie dostaniesz tego odpływu energii, ale otrzymasz swój zasób.

❓Dlaczego więc uciekamy od bólu lub myślimy, że tak być nie powinno?

Bardzo często dla kontynuowania życia – w tym życia rodzinnego – trzeba przejść przez “ogień i wodę i miedziane trąby” (tytuł znanej bajki), będzie to “zahartowanie” postaw i Twój wzrostem.

Nie bój się tego. Każdy związek to jakieś trudności. A jeśli zaczniesz relację z ideą, że możesz wreszcie odpocząć i cieszyć się, wtedy rozczarowanie będzie nieuniknione.

Musimy być przygotowanym na trudności, ale trzeba stawić czoła tym trudnościom, przywitać je jako szansę na zbliżenie się, na pomoc wzajemną, szansę na nawiązanie współpracy. Kochany człowiek nie jest kimś, z kim możesz czerpać przyjemność przez 100% czasu.

Kochany człowiek to ten, dla którego jesteś gotow(y) przezwyciężyć trudności i się zmienić. Ten, którego akceptujesz całkowicie, w pełni – bez reszty!

Autor: Aliana Weraiti

Z miłością,
Natalia Jefimowa ❤️❤️❤️

0

Start typing and press Enter to search